p

Τετάρτη 2 Μαρτίου 2011

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. 2 - 1 (video)

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε στη μνήμη των δύο αστυνομικών που σκοτώθηκαν την Τρίτη.

3ο λεπτό: Σουτ του Νεμπεγλέρα, η μπάλα χτύπησε στον ώμο αμυντικού και απομακρύνθηκε.

9ο λεπτό: Γκολ για τον Ατρόμητο! Μετά από ωραίο συνδυασμό του Καμαρά με τον Σαγκανόφσκι μέσα στην μεγάλη περιοχή ο δεύτερος με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Γιώργου Δώνη.

13ο λεπτό: Καλό σουτ του Καμαρά, η μπάλα άουτ.

21ο λεπτό: Ο Σκόνδρας δοκίμασε το σουτ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής του Βόλου, αλλά ο Μπρέσκα πρόλαβε και έβαλε το πόδι του.

45ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Σφακιανάκη, ο οποίος έστειλε με πλασέ εξ επαφής τη μπάλα στο δοκάρι!

50ο λεπτό: Η απάντηση του Ολυμπιακού Βόλου στο δοκάρι των γηπεδούχων. Κεφαλιά του Μαρτίν, η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι της εστίας του Μιχαηλίδη.

61ο λεπτό: Γκολ για τον Ατρόμητο! Ο Καμαρά έδωσε έτοιμο γκολ στον επερχόμενο Νεμπεγλέρα και αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιακούποβιτς για το 2-0!

79ο λεπτό: Γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σανκαρέ με δυνατή κεφαλιά σκόραρε και μείωσε 2-1.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μιχαηλίδης, Νάστος, Σαρμιέντο, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Ολιβέιρα, Αναστασάκος (88' Μπρίτο), Σφακιανάκης, Σκόνδρας, Καμαρά (90' Μελισσάς), Σαγκανόφσκι

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακούποβιτς, Ζαραδούκας, Σανκαρέ, Ντολεζάι, Αλβαρεζ, Καπετάνος (72' Ακόστα), Ούμπιντες, Ρόκας, Μάρτιν (82' Σολάκης), Μπρέσκα (46' Νέμεθ), Σζέλεσι

Διαιτητής: Κωνσταντινέας
Βοηθοι: Πάνου, Γούκος